Apples to Apples® – Gra pełna komicznych skojarzeń

Od października na polskim rynku pojawi się nowa gra firmy Mattel – Apples to Apples®. Gra zdobyła uznanie w postaci wielu prestiżowych nagród m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Europie Zachodniej. Rozgrywki, w których może brać udział od 4 do 10 osób są dynamiczne i obfitują w zabawne momenty. Gra podsuwa ciekawe tematy do dyskusji, stymuluje rozmowę, wyostrza dowcip i poszerza ogólną wiedzę o świecie i kulturze.

Zasady są niezwykle proste – to jak porównywanie jednego jabłka z drugim. Grę Apples to Apples ® rozgrywa się za pomocą dwóch rodzajów kart: 648 czerwonych  i  216 zielonych. Karty czerwone zawierają nazwy rzeczy, osób i miejsc.  Natomiast na kartach zielonych znajdują się przymiotniki, do których dobieramy opisy z czerwonych kart. Spośród graczy wybieramy sędziego, który losuje jedną zieloną kartę i układa ją na środku. Pozostali gracze dysponują siedmioma czerwonymi kartami. Ich zadaniem jest wybranie takiej karty, która najlepiej opisuje kartę sędziego. Spośród propozycji graczy sędzia wybiera zwycięską kartę, a autor najlepszego skojarzenia otrzymuje w nagrodę kartę zieloną. Wygrywa ten, kto uzbiera najwięcej zielonych kart. Wszystko zależy od poczucia humoru graczy. Sędzia może uznać np. płacenie podatków za niepoczytalne, a zjazdy rodzinne za szokujące. Poza podstawową wersją gry, można zagrać w jedną z 6 odmian. W każdej nacisk jest położony na inne cechy gracza, m.in. na refleks, poczucie humoru, odwagę czy zdolność abstrakcyjnego myślenia. Kilka rozgrywek może wyostrzyć dowcip lub inteligencję oraz poprawić samopoczucie wszystkim graczom.

 

„Każdy pretekst do tego by się odprężyć, pobyć i porozmawiać w gronie przyjaciół lub rodziny jest dobry”- mówi Mirosław Pęczak, socjolog. W Apples to Apples® tych pretekstów jest niemal 900(, bo każda karta prowokuje do dyskusji. Gra rozwija także zdolności interpersonalne – ciągle rozmawiamy i uczy sztuki skutecznego przekonywania – żeby wygrać musimy postawić na swoim, a tego w dzisiejszych czasach nie da się przecenić”- kończy Pęczak.

 

O grze:

          Gra przeznaczona dla większej liczby graczy, od 4 do 10 osób

          Gra opiera się na skojarzeniach, uczy błyskotliwych porównań

          Grze towarzyszy ożywiona rozmowa, obfituje w wesołe momenty

          Rundy są dynamiczne, każdy gracz jest zaangażowany

          Uczy słownictwa

          Uczy pewności siebie

          Poszerza ogólną wiedzę


ostatnia aktualizacja: 2009-09-25
Komentarze

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
Polityka Prywatności