Męskie postanowienia – o co zadbać w nowym roku

Dział: Student

Rzucę palenie, schudnę, zacznę regularnie chodzić na siłownię – za pewne nie raz to sobie obiecywałeś. Może czas spróbować czegoś nowego? Oto 5 prostych postanowień, które nie tylko poprawią Twój stan zdrowia, ale również życie seksualne.

Ograniczę stres

Stres powoduje m.in. odkładanie się niekorzystnego cholesterolu LDL w naczyniach krwionośnych. Jego wysoki poziom prowadzi do miażdżycy, udaru czy zawału. Jest to także jeden z największych zabójców libido.

Jak ograniczyć stres? Znajdź w ciągu dnia chwilę, by się wyciszyć. Odłóż telefon, wyłącz komputer i telewizor. Zamiast tego poczytaj książkę, złóż model samolotu lub wyjdź na spacer.

Zacznę się wysypiać

Powtarzające się niedobory snu zwiększają ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, depresji, a także choroby Alzheimera. Powodują również znaczne obniżenie poziomu testosteronu w organizmie, co przekłada się na spadek libido i zaburzenia erekcji.

Staraj się spać 6-8 godzin dziennie. Jeżeli masz problemy z zasypianiem, na co najmniej godzinę przed snem powstrzymaj się od oglądania telewizji, korzystania z komputera i telefonu komórkowego. Urządzenia te emitują niebieskie światło (typowe dla dziennego), które hamuje uwalnianie melatoniny, zwanej "hormonem snu".

Pójdę do urologa

Mężczyźni powinni odwiedzać urologa regularnie co 3 lata. Lekarz zbada jądra oraz prostatę pod kątem nieprawidłowości, w tym nowotworu, a także przeprowadzi wywiad w kierunku innych schorzeń. Należy szczerze odpowiedzieć, gdy zapyta o ewentualne zaburzenia erekcji. Pamiętaj, że jest to problem medyczny i trzeba go leczyć pod nadzorem lekarza. Eksperymenty z różnego rodzaju suplementami lub produktami dostępnymi na czarnym rynku, mogą być nie tylko nieskuteczne, ale również niebezpieczne. Ponadto utrzymujące się przez kilka miesięcy zaburzenia erekcji nierzadko świadczą o problemach z układem krążenia.

Będę uprawiał więcej seksu

Seks przynosi niezwykłe korzyści dla zdrowia: ogranicza ryzyko zawału serca i raka prostaty, zwalcza bezsenność, obniża poziom stresu, odchudza, poprawia nastrój. Uprawiaj go zatem jak najczęściej!

Zacznę pić więcej wody

Zmęczenie, senność, kłopoty z koncentracją - to mogą być objawy odwodnienia. Pamiętaj o wypijaniu przynajmniej 2 litrów wody w ciągu dnia. Jeśli jesteś aktywny fizycznie, ilość ta powinna być większa. Warto wyrobić sobie nawyk sięgania po wodę, nawet gdy nie odczuwasz pragnienia. Właściwe nawodnienie organizmu, poprawi Twój nastrój, a tym samym relację z partnerką.


ostatnia zmiana: 2015-12-30
Komentarze

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności