70% Polek stwierdziło, że męskie dłonie są sexy

Dział: Student

Nawet najlepiej ubrany mężczyzna przestaje być atrakcyjny, kiedy ma niezadbane dłonie. Taką opinię wyraziło niemal 74% kobiet, które wzięły udział w badaniu sprawdzającym czynniki wpływające na atrakcyjność mężczyzn w oczach żeńskiej części społeczeństwa. Co jeszcze mówi nam o męskich dłoniach najnowszy raport?

Eleganckie buty i dobrze skrojony garnitur to nie wszystko. Przy pierwszym poznaniu uwaga kobiet w bardzo dużym stopniu skupia się również na… męskich dłoniach. Badania oraz eksperyment przeprowadzony przez markę Semilac pokazują, jak duży związek
z atrakcyjnością mężczyzn mają ich zadbane ręce i paznokcie.

Kobiety patrzą na ręce

Badania IRC z kwietnia 2017 roku wskazują, że 68,8% kobiet najbardziej ceni u mężczyzn schludny wygląd, którego nieodłącznym elementem są również zadbane dłonie. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio: kultura osobista (66,7%) oraz inteligencja (56,3%). Ponadto blisko 3/4 Polek deklaruje, iż niezadbane dłonie sprawiają, że nawet najlepiej ubrany mężczyzna przestaje być atrakcyjny. Kolejne wyniki z badania utwierdzają tylko w przekonaniu, że wizerunek mężczyzny zależy bardzo często od stanu jego dłoni i paznokci - dla prawie 72% pań wypielęgnowane dłonie to ważny wyznacznik męskiej atrakcyjności, a nawet 70% z nich uważa, że zadbane męskie dłonie są po prostu sexy.

Męski punkt widzenia

O ile kobiety zwracają uwagę na to, jak wyglądają dłonie płci przeciwnej, o tyle wśród większości mężczyzn w Polsce nadal funkcjonują stereotypy związane z pielęgnacją dłoni.
- Pielęgnacja dłoni to wciąż temat tabu wśród mężczyzn. Prawdopodobnie pokutuje przekonanie, że to niemęskie, a prawdziwy mężczyzna nie siedzi u stylistki paznokci, tylko zajmuje się bardziej "męskimi" zajęciami - komentuje psycholog Magdalena Chorzewska. Zadziwiający jest fakt, że tylko co drugi mężczyzna zwraca uwagę na to, jak wyglądają jego dłonie, a zaledwie co czwarty uważa, że zabiegi na dłonie wykonywane w gabinecie kosmetycznym to element pielęgnacji o charakterze uniwersalnym - zarówno męski, jak i kobiecy. Znajduje to niestety odzwierciedlenie w niezbyt korzystnej opinii kobiet na temat Polaków - niemal połowa pań uważa, że polscy mężczyźni nie dbają o swoje dłonie.

Poddane surowej ocenie

Marka Semilac wraz z psycholog Magdaleną Chorzewską przeprowadziła eksperyment. Miał on sprawdzić, czy kobiety faktycznie będą oceniały atrakcyjność mężczyzn poprzez pryzmat zadbanych dłoni. W tym celu psycholog przeprowadziła szereg rozmów z mężczyznami i kobietami. Zapytała ich m.in. o czynniki wpływające na atrakcyjność mężczyzn i o to, która część ciała jest ich zdaniem dla kobiet najważniejsza. Kobiety w przeciwieństwie do panów bardzo często wskazywały na zadbane dłonie. Następnie mężczyźni korzystali z usług profesjonalnej stylistki paznokci, która zadbała o nienaganny wygląd ich dłoni.

Do kolejnej części społecznego eksperymentu zaproszono kobiety. Spośród zdjęć dwóch dłoni miały one wskazać tę, która należy do bardziej atrakcyjnego mężczyzny, do takiego z którym chciałyby się spotkać. Uczestniczki były przekonane, że obie dłonie należą do dwóch różnych mężczyzn, podczas gdy były to ręce jednego uczestnika - z tym że jedna przed, a druga - po manicure.

Wyniki eksperymentu potwierdziły płynącą z badań tezę - większość pań wybierała dłoń zadbaną, po zabiegu pielęgnacji paznokci. Kobiety oceniały właścicieli wypielęgnowanych dłoni, jako przystojniejszych, bardziej opiekuńczych i osiągających większe sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym.

Zadbane dłonie są dla większości z nas wyznacznikiem statusu, dbałości o szczegóły, atrakcyjności, seksapilu. Panowie zdecydowanie nie powinni o tym zapominać - podsumowuje psycholog.

Wyniki eksperymentu można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=M_wY7kxFH1s

Siła rekomendacji

Co według badanych może wpłynąć na to, że mężczyźni bardziej zadbają o ręce? Badania udowodniły, że niezastąpiona jest kobieca rekomendacja. To właśnie panie są w stanie zmienić nawyki swoich partnerów, braci, ojców czy przyjaciół. Blisko 40% panów przyznaje, że do dbania o dłonie mogłaby ich skłonić właśnie żona lub partnerka. Kobiety, chociaż wymagają od swoich mężczyzn pielęgnacji dłoni, nie wykorzystują w tym względzie siły swojej perswazji. Tylko 38,2% kobiet deklaruje, że "od czasu do czasu" zachęca mężczyzn w swoim otoczeniu do dbania o dłonie i paznokcie, a tylko co trzecia robi to bardzo często. Jednocześnie 1/3 mężczyzn wskazuje, że zachęcano ich do tego sporadycznie, a tylko co piąty jest namawiany do tego regularnie. Psycholog Magdalena Chorzewska wskazuje, że dobrą metodą na przekonanie mężczyzn do zadbania o własne dłonie jest też wspólne wykonywanie manicure. ─ To może być świetna okazja do bycia razem. Dotykanie dłoni jest intymną sytuacją, a efekt tego dotyku może być dodatkowym afrodyzjakiem dla związku - mówi psycholog.


ostatnia zmiana: 2017-07-11
Komentarze

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności