Czy palenie jest jeszcze sexy?

Dział: Student, Studentka

Wszyscy pamiętamy kultowe sceny z filmów sprzed kilkudziesięciu lub nawet kilkunastu lat, gdzie główny bohater i piękna bohaterka seksownie „puszczają dymka”, a papieros ma dodać im atrakcyjności i seksapilu. Wystarczy spojrzeć na ostatnie filmy, opowiadające o współczesności, by zobaczyć, że rola, jaką otrzymuje papieros w produkcjach kinowych jest już nieco inna. Ma on podkreślać zepsucie lub dekadentyzm postaci, której towarzyszy.

Ale co sądzi na ten temat każdy z nas? Czy uważamy, że palenie może sprawić, że będziemy chętniej wybierani przez potencjalnych partnerów? A może wręcz przeciwnie: nie chcemy wiązać się z osobami pachnącymi popielniczką. Razem z portalem randkowym MyDwoje.pl przyjrzymy się akceptacji palenia i palaczy wśród poszukujących miłości singli.

Czy palenie ma znaczenie?

Coraz częściej krzywimy się widząc osobę, która idzie ulicą beztrosko zaciągając się papierosem. Okazujemy swoje zniecierpliwienie i brak akceptacji, gdy pali ktoś w naszym otoczeniu. Nie chcemy wdychać dodatkowego zanieczyszczenia, będąc świadomymi tego, jak wielkie spustoszenie w naszym organizmie sieje brudne powietrze. Papierosy - zwłaszcza w ustach kobiet - głośno krytykujemy, a w stosunku do rodziców palących w towarzystwie dzieci słychać uwagi wypowiadane wprost. Czy wybierając partnera na życie kierujemy się również tym kryterium? Okazuje się, że spora grupa, bo około połowa zapytanych singli nie chce wiązać się z osobą, która pali regularnie: 25% kobiet i aż 32% mężczyzn kategorycznie się na to nie zgodzi, a 27% pań i 11% panów uważa, że ich partner nie powinien palić wcale, ale wybaczy jeśli zrobi to okazjonalnie. 44% kobiet i 53% mężczyzn wciąż uznaje, że ten nałóg nie jest aż tak bardzo istotny i nie powinien decydować w momencie zawierania znajomości. Czyżby panie mocniej wierzyły w swoje możliwości skłonienia partnera do rzucenia nałogu niż panowie?

Kto zaakceptuje przy swoim boku "popielniczkę"?

W oczy rzuca fakt, że osób, które świadomie wybierze na towarzysza życia osobę w nałogu nikotynowym jest naprawdę tylko garstka. 4% kobiet i 5% mężczyzn nie będzie zupełnie przeszkadzało to, że ich partner będzie palił okazjonalnie lub nawet regularnie, ale najbardziej optymistycznie brzmi wynik wskazań dla osób, które oczekują, że ich wybranka/wybranek będzie palił regularnie: jest to 0%. A przecież w ankiecie brały udział również osoby palące. Czyżby dotarły do nas wreszcie antynikotynowe ostrzeżenia? Nie chcemy wiązać się z osobą, przez która nasz nałóg będzie się jeszcze pogłębiał, więc nie szukamy tak zwanego "kompana do dymka", ale raczej kogoś, kto będzie motywował nas do zerwania z tym bardzo wyniszczającym nałogiem.

Palenie to rak, choroby serca i impotencja

Czy zdajemy sobie sprawę z konsekwencji palenia tytoniu? Aż 62% kobiet i 51% mężczyzn papierosom mówi stanowczo NIE! Tylko 12% kobiet i 22% mężczyzn przyznaje się do nałogu i regularnego palenia papierosów. 18% pań i 20% panów twierdzi, że zdarza im się zapalić od czasu do czasu - być może brak im silnej woli do całkowitego odejścia od nałogu.
7% zapytanych wstydzi się odpowiedzieć na to pytanie szczerze.

A takie są skutki nikotynizmu:

· choroby układu oddechowego, jak astma, gruźlica, grypa, przewlekłe zapalenie oskrzeli; choroby układu pokarmowego, jak wrzody żołądka i dwunastnicy, przepuklina jelitowa, zmniejszona odporność i łatwość zapadania na infekcje,

· poszarzała cera i szybsze starzenie skóry i organizmu,

· mniejsza wydolność fizyczna, szybkie męczenie, brak kondycji, przewlekłe zmęczenie

· cuchnący oddech, porównywany do odoru popielniczki,

· zżółknięte dłonie i paznokcie, matowe, słabe włosy,

· brak przyjemności z seksu, impotencja, szybsza menopauza,

· niekorzystne zmiany w materiale genetycznym, spadek liczby plemników, bezpłodność, wady płodu,

· wysuszenie błon śluzowych, pogorszenie zapachu, smaku i węchu,

· zatruwanie innych, swoich najbliższych, dzieci - biernie wdychany dym papierosowy ma czterokrotnie (4x!) więcej nikotyny i aż trzydziestopięciokrotnie (35x!) więcej dwutlenku węgla niż dym, który wdycha sam palący.

Sprawdź wyniki badań: Czy palenie jest jeszcze sexy?

www.mydwoje.pl


ostatnia zmiana: 2018-05-29
Komentarze

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności