Piękny pokój od zaraz – 10 pomysłów na kieszeń każdego studenta

Strona www: myloview.pl
Dział: Student

Przeprowadzka z urządzanego przez lata pokoju w domu rodziców do bezosobowego lokum w akademiku albo mieszkaniu studenckim może być traumatycznym przeżyciem. Tym bardziej nieprzyjemnym, że zarówno właściciele mieszkań, jak i uczelniana administracja zwykle nieprzychylnym okiem patrzą na próby wprowadzania trwałych zmian w wystroju – nawet tych ewidentnie pozytywnych. Jednak to, że nie możesz zrobić wszystkiego, na co masz ochotę, nie oznacza jeszcze, że sytuacja jest beznadzie

Wykorzystując proponowane przeze mnie sprytne i znośne dla studenckiej kieszeni sposoby na nieinwazyjne zmiany, przeobrazisz pokój z nieciekawej przechowalni w przestrzeń z duszą. Twoją duszą.

 

1. Gdy myślimy o urządzaniu wnętrz, zazwyczaj pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy, jest malowanie ścian. Tymczasem w przypadku wynajmowanego mieszkania albo pokoju w akademiku z reguły takie rozwiązanie nie wchodzi w grę – mimo że najczęściej ściany w takich miejscach pomalowane są na standardową biel, w dodatku nie pierwszej świeżości. Co robić? Wypróbuj takie sposoby zdobienia ścian, które można będzie łatwo usunąć, zanim opuścisz lokum – samoprzylepne naklejki i duże plakaty znakomicie poradzą sobie z tym zadaniem.

Oferta naklejek ściennych w sklepach z dekoracjami jest tak wielka, że z pewnością znajdziesz idealny motyw; tutaj przykład ze sklepu (myloview.pl)

 

2. Stosowane przez akademiki podłogi z PCV są niewątpliwie bardzo praktyczne, ale daleko im do ozdobności. Rozłożenie nawet niewielkiego dywanika sprawi, że wnętrze natychmiast stanie się bardziej przytulne. Bonus: więcej miejsca do usadzenia znajomych podczas imprez!

Ten dywanik do najtańszych nie należy, ale potraktuj go jako inspirację – zajrzyj do rodzimych sklepów i pobuszuj w działach z dodatkami (modcloth.com).

 

3. Mając ograniczone pole dekoracyjnego manewru, możesz pomyśleć o dotąd niezbędnych elementach wyposażenia wnętrz jako o przestrzeni do kreatywnego estetycznego wykorzystania. Weźmy na przykład łóżko – nadaje się do tego idealnie. Odpowiednio dobrane poduszki, pościel, kapa i koce przekształcą zwykły mebel w przyciągającą spojrzenia dekorację nadającą ton (i szyk) całemu pomieszczeniu.  

 

Czy to łóżko? Nie, to dekoracja! (skandivis.co.uk )

 

4. Dekoracyjne tkaniny nie kończą się na pościeli – sporo stylu i nieco prywatności zyskasz, wieszając zasłony. Jeśli właściciel mieszkania lub administracja akademika nie są hojni na tyle, by wyposażyć w nie pokój, niewielkim kosztem możesz zrobić to sam. Jeżeli zamiast kupować gotowe zaopatrzysz się w kilka metrów materiału i uszyjesz je samodzielnie – albo poprosisz o to koleżankę posiadającą maszynę do szycia – tym lepiej (i taniej) dla Ciebie. 

 

Takie zasłony w prosty sposób pomogą Ci wprowadzić do wnętrza kolor, energię i optymistyczną aurę (architectureartdesigns.com).

 

5. Biurko to silny przeciwnik łóżka w walce o miano najważniejszego mebla w życiu studenta. Jako miejsce pracy powinno być wygodne i funkcjonalne, ale także inspirujące. Wykorzystaj więc je, by otoczyć się ciekawymi i pięknymi przedmiotami. Roślina w doniczce nie tylko doda wnętrzu życia (dosłownie!), ale też przyniesie ulgę oczom przemęczonym wielogodzinnym czytaniem. 

 

Dzięki kolorowym ramkom, pudełkom i organizerom, które pomogą Ci utrzymać porządek, ulubionym sentencjom zawieszonym na ścianie oraz kolorowej taśmie klejącej, stworzysz kreatywne miejsce do pracy i nauki (http://www.pinterest.com/renanscotti/ ).

 

6. Wbicie gwoździa jest nie do przyjęcia dla wielu właścicieli mieszkań. Jeśli masz zdjęcia i obrazy, które warto wyeksponować, te duże i oprawione (na przykład w aluminiowe ramy) możesz postawić na podłodze pod ścianą (szalenie modne rozwiązanie!), a mniejsze – na meblach. Te niewielkie i bez oprawek będą wyglądać uroczo rozwieszone na sznurku w formie dekoracyjnego „prania”.    

Stwórz dekoracje ze swojej kolekcji zdjęć. Może Ci w tym pomóc… sznurek do prania (ArchitectureArtDesigns.com).

 

7. Niedocenianym a nieodłącznym elementem prawie wszystkich akademikowych pokoi jest lodówka. Ozdobiona ciekawą magnetyczną naklejką awansuje z nieestetycznej konieczności (lodówka obok łóżka...) na stylowy (a niekiedy również zabawny) element dekoracyjny.

 

Lodówka w roli płótna. Zabawne naklejki z dowolnym motywem  pomogą Ci zindywidualizować przestrzeń (lablstudio.com ).

 

8. Mieszkania studenckie nie słyną z wielkich przestrzeni. Planując wyposażenie, wybieraj zatem meble, które idealnie wpasują się w już istniejącą zabudowę albo będą spełniać kilka funkcji jednocześnie. Szukasz kartonów na drobiazgi? Najlepsze będą te, które zmieścisz pod łóżkiem. Potrzebujesz dodatkowego siedziska? Kup takie, które kryje wewnątrz schowek. Brakuje ci lustra? Wybierz lustro stołowe – ustawione na komodzie przeobrazi ją w toaletkę. 

 

W pokoju studenckim miejsca nigdy za wiele – skorzystaj z rozwiązań, które pomogą Ci stworzyć funkcjonalną przestrzeń (http://www.decoist.com/2012-12-10/creative-under-bed-storage/underbed-storage-ideas/ ).

 

9. W miarę możliwości zadbaj także o to, by wszystkie sprzęty o praktycznym zastosowaniu spełniały zarazem funkcje dekoracyjne. Lepiej i (w dłuższej perspektywie) znacznie taniej jest zainwestować w piękne i jakościowe przedmioty codziennego użytku, które będą Ci służyć przez cały okres studiów.

Gdy nie stać Cię na zbędne wydatki, postaw na jakość – porządnie wykonane meble posłużą Ci znacznie dłużej (trendenser.se).

 

10. Jesteś mistrzem DIY i z kupionych za grosze podstawowych materiałów potrafisz wyczarować małe arcydzieła designu? Tym lepiej dla ciebie! W Internecie znajdziesz setki wzorów i projektów, które pozwolą ci w unikalny sposób ozdobić pokój. Za grosze. 

Łóżko z modnych i bardzo tanich palet przemysłowych pomalowanych na czarno (myparadissi.com ).

dodane przez tomek


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:08:28
Komentarze
Ostatnie:
27.09.2017 18:51
Dodał(a): ~alina
Świetne pomysły! Fajnie, że można niewielkim kosztem całkowicie zmienić charakter wnętrza, a przy tym mieć satysfakcję, że zrobiliśmy to samodzielnie. Ostatnim hitem są również bawełniane literki, z których można ułożyć świetne napisy. Instrukcję jak je zrobić znalazłam na przepisnaszycie.pl Coś fantastycznego!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności