Mężczyzna - artykuły

tag
Studenckie realia – mały pokój, a w nim biurko, krzesło, łóżko, szafa i półka. To wszystko. Podłoga? Średniej jakości panele, albo parkiet nadgryziony zębem czasu. Ściany? Najczęściej gładkie, pomalowane na biało, beżowo, albo – co gorsza – zakryte ohydną tapetą. Nasuwa się pytanie, czy z takiego wnętrza można wykreować ciekawy, modny i nowoczesny kącik mieszkalny? Owszem, można.
Przeprowadzka z urządzanego przez lata pokoju w domu rodziców do bezosobowego lokum w akademiku albo mieszkaniu studenckim może być traumatycznym przeżyciem. Tym bardziej nieprzyjemnym, że zarówno właściciele mieszkań, jak i uczelniana administracja zwykle nieprzychylnym okiem patrzą na próby wprowadzania trwałych zmian w wystroju – nawet tych ewidentnie pozytywnych. Jednak to, że nie możesz zrobić wszystkiego, na co masz ochotę, nie oznacza jeszcze, że sytuacja jest beznadzie
Końcówka grudnia. Ostatnie zaliczenia, prace pisemnych, obowiązkowa obecność na przedświątecznych seminariach. W weekend zaś zakupy – siatki urywają się od gwiazdkowych prezentów i planowanie poszczególnych dni świątecznych z bliskimi.
Osoby po licencjacie, które chcą przeprowadzić własne badania naukowe mogą dostać na ten cel nawet 200 tys. zł. W piątek został ogłoszony konkurs o diamentowy grant, przeznaczny na sfinansowanie badań najzdolniejszych studentów.
Na zarabianie pieniędzy polscy studenci przeznaczają więcej czasu niż na samodzielną naukę - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Studenci IV roku Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Mariusz Kaczmarek i Marcin Okarma, zostali podwójnymi złotymi medalistami największych zawodów robotów mobilnych w Europie - RobotChallenge w Wiedniu.
Za dziesięć lat będzie o jedną trzecią mniej studentów - wieszczy "Rzeczpospolita". Tak wynika z raportu "Demograficzne tsunami", do którego dotarła gazeta. Liczba słuchaczy spadnie w 2020 r. z obecnych 1,9 mln do ok. 1,2 mln.
Kończysz studia, ale nie zamierzasz pracować w czyjejś firmie lub w korporacji? Masz pomysł na zarabianie pieniędzy, ale nie posiadasz wystarczających funduszy? Wejdź w e-biznes.
GMC to największy w Polsce trening zarządzania w wirtualnej rzeczywistości skierowany do studentów i reprezentantów firm. Projekt jest oparty na symulacji komputerowej, która imituje rzeczywisty świat biznesu. Przedsięwzięcie istnieje w Polsce od 2000 roku. Krajowe edycje odbywają się równolegle w 32 państwach. W ubiegłym roku, w projekcie wystartowało ponad 500 drużyn firmowych i studenckich, czyli ok. 2000 osób.
Robot marsjański Magma, skonstruowany przez białostockich i toruńskich studentów, będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich, rozpoczynających się w Stanach Zjednoczonych.
Jak oszczędzać, dobrze zainwestować kapitał i rozwinąć własny biznes - tego będą się mogli dowiedzieć studenci podczas I Krakowskiej Konferencji Finansowej połączonej z I Krakowskimi Targami Finansowymi "Student i Przedsiębiorca XXI wieku".
Okazuje się, że gospodynie domowe są bardziej proekologiczne niż studenci - informują naukowcy hiszpańscy z Uniwersytetu w Granadzie. Oznacza to, że większa świadomość ekologiczna wcale nie musi przekładać się na skuteczniejsze działania proekologiczne.
Legalnie nie znaczy wcale drogo. Wystarczy więcej uwagi aby znaleźć ofertę gwarantującą nam oprogramowanie legalne, po cenie która nie wypatroszy niezbyt głębokich studenckich kieszeni. Jedną z nich jest bez wątpienia ta przedstawiona przez EduAkcja MVL. Dlaczego? Bo w końcu, za rozsądną cenę możemy mieć stały dostęp do całkowicie legalnego pakietu Office.
Masz pomysł i chcesz zmienić świat? Firma Microsoft po raz kolejny zaprasza studentów do udziału w międzynarodowym konkursie Imagine Cup 2006. To jeden z największych na świecie konkursów dla studentów. W tegorocznej edycji studenci z całego świata mają szansę dzięki swoim umiejętnościom zmienić świat w taki sposób, aby żyło się w nim zdrowiej. Rejestracja uczestników do 15 marca!
10 proc. studentów sięgnęło w ostatnim czasie po marihuanę lub haszysz. Do zażywania ecstasy i amfetaminy przyznało się odpowiednio 1,2 oraz 1,5 proc. studentów - wynika z najnowszych badań zasięgu narkomanii na uczelniach. Wyniki badań ankietowych, na podstawie których w lipcu powstanie pełen raport nt. używania przez studentów substancji psychoaktywnych, przedstawiono w piątek w Pałacu Prezydenckim.
Kilka minut konsultacji z lekarzem za pośrednictwem internetu może być dla nadużywających alkoholu studentów znacznie bardziej skuteczne niż godzinna wizyta w gabinecie specjalisty - informują naukowcy na łamach pisma "Alcoholism: Clinical and Experimental Research".
Kanał RSS dla tej listy

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności