Idealny typ faceta według Polek to racjonalny i dający poczucie bezpieczeństwa

Dział: Student

Ponad 2000 kobiet wzięło udział w badaniu zrealizowanym przez serwis Prezentmarzeń odpowiadając na pytania dotyczące preferowanego typu mężczyzny, poziomu zadowolenia z życia z aktualnym partnerem i pożądanych form adoracji.

Jak pokazały wyniki, co trzecia Polka szuka mężczyzny, który da jej poczucie bezpieczeństwa i kogoś, kto będzie jej towarzyszył w codziennym, zwykłym życiu. Kolejnym typem partnera, o którego najczęściej zabiegają kobiety to mężczyzna opiekuńczy, czuły i wyrozumiały - 21% wskazań. Na powodzenie u Polek mogą również liczyć poszukiwacze przygód, którzy potrafią umilić szarą codzienność, jak deklaruje 21% Pań.

Kobiety, jak wykazała sonda swój poziom zadowolenia z życia z aktualnym partnerem określają odpowiadając czy partner jest dla nich oparciem - 41 % wskazań oraz czy dobrze się uzupełniają - 34%. Wśród Pań, które mówią głośno, iż nie są zadowolone z życia z obecnym partnerem, 17% wskazuje, iż zbyt dużo obowiązków jest na ich głowie, a 8% że partner nie daje im poczucia bezpieczeństwa.

Oprócz racjonalnego podejścia do życia, które przekłada się na wybór mężczyzny umiejącego zapewnić bezpieczeństwo, Polki lubią i chcą być adorowane, do czego otwarcie przyznaje się ponad 57% respondentek. Panie najczęściej lubią być adorowane gestami, czynami (57%), komplementami (29%) i upominkami (14%). Wśród upominków, które chcą otrzymywać kobiety oprócz standardowych kwiatków i czekoladek, pojawiają się również niestandardowe niespodzianki (43%) oraz prezenty w formie przeżyć (19%), jak na przykład: dzień ze stylistką, indywidualna sesja zdjęciowa czy lekcja tańca.

Mężczyźni decydują się na podarowanie prezentu w formie przeżycia, ponieważ chcą podarować Paniom coś czego długo nie zapomną lub spełnić w ten sposób ich marzenia. Obecnie sposób życia przekłada się na nasze oczekiwania względem otrzymywanych prezentów - oprócz tradycyjnych upominków doceniamy prezenty pozwalające nam doświadczyć czegoś nowego, wyzwalające pozytywne emocje czy adrenalinę - komentuje Kornel Piesio z serwisu Prezentmarzeń, który zrealizował badanie "Polki o mężczyznach".

Aktualnie coraz więcej mężczyzn staje również na wysokości zadania i pamięta o szczególnych okazjach jak deklaruje 38% respondentek. Co trzecia Polka twierdzi, iż czasami, a 11% zapytanych kobiet, powiedziało, iż musi jednak często przypominać partnerom o różnych uroczystościach.

Wyniki badania "Polki o mężczyznach" pokazują Panów w dość dobrym świetle. Prawie 50% Pań, jak potwierdziło badanie, czuje się docenionych jako kobiety na co dzień, a tylko 11% sponad 2000 respondentek mocno akcentuje, iż czuje się bardzo niedoceniona przez mężczyzn.

źródło: Badanie "Polki o mężczyznach" zostało zrealizowane w lutym 2016 w formie sondy na próbie 2142 respondentek przez serwis Prezentmarzeń.


ostatnia zmiana: 2016-03-17
Komentarze

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności