
Plemniki po połączeniu z komórką jajową ulegają odmłodzeniu - odkryli naukowcy ze Szwecji. Jak napisali na łamach pisma "FASEB Journal", odkrycie to może pomóc w rozwoju terapii wykorzystującej komórki macierzyste do naprawy uszkodzonych tkanek i narządów.

Alkohol spożywany w nadmiarze osłabia kości, poprzez wpływ na geny od których zależy zdrowie tkanki kostnej - informuje pismo " Alcoholism: Clinical and Experimental Research".

Regularne, codzienne picie alkoholu bardziej grozi poważną chorobą wątroby niż upijanie się raz w tygodniu - wyniki brytyjskich badań publikuje pismo "Addiction".

Rutynowe badania prostaty zmniejszają śmiertelność z powodu raka tego narządu o 20 procent - informuje "New England Journal of Medicine".

Metoda częściowego zamrażania (krioablacji) jest równie skuteczna w leczeniu raka prostaty, co radioterapia czy zabieg chirurgiczny - poinformowano podczas zjazdu Society of Interventional Radiology w San Diego.

Piękne obrazy i zdjęcia wywołują odmienne reakcje w mózgach mężczyzn i kobiet - dowodzą badania neurologów hiszpańskich, opublikowane w najnowszym numerze tygodnika "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Siarkowodór, gaz odpowiedzialny za przykry odór zgniłych jaj, odgrywa ważną rolę w erekcji - odkryli naukowcy z Włoch. Ich zdaniem, może to doprowadzić do powstania nowych, alternatywnych dla Viagry, leków na problemy ze wzwodem.

Picie więcej niż dwóch drinków dziennie aż o 22 procent zwiększa ryzyko zachorowania na raka trzustki - ostrzegają naukowcy na łamach pisma "Cancer Epidemiology, Biomarkers and Prevention".

Rak prostaty wciąż uchodzi za chorobę wstydliwą, mężczyźni nie chcą rozmawiać z lekarzem o jego objawach - stwierdzili specjaliści na konferencji, rozpoczynającej ogólnopolski program edukacyjny "Rak to nie wyrok".

Udało się rozwiązać odwieczną zagadkę siwienia - informuje pismo "The FASEB Journal". Nasze włosy siwieją, ponieważ w mieszkach włosowych powstaje z czasem coraz więcej nadtlenku wodoru, czyli wody utlenionej. Pod wpływem tego związku blokowana jest normalna synteza naturalnego barwnika naszych włosów - melaniny.

Występująca u mężczyzn bezpłodność wydaje się mieć związek z zagrożeniem rakiem jąder - informuje pismo "Archives of Internal Medicine".

Ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w rzuceniu palenia, bo wpływają na obszary mózgu związane z pociągiem do nikotyny - wykazały brytyjskie badania, o których informuje pismo "Psychopharmacology".

Częste lub długotrwałe palenie marihuany zwiększa ryzyko agresywnego nowotworu jądra - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Cancer".Długotrwałe palenie marihuany ma wieloraki negatywny wpływ na układ hormonalny i rozrodczy mężczyzn. Wiadomo np., że pogarsza jakość spermy, może obniżać poziom testosteronu i prowadzić do niepłodności.

Perfluorowane związki węgla (PFC,) obecne w opakowaniach żywności, patelniach teflonowych, nieprzemakalnej odzieży, dywanach czy obiciu mebli, obniżają płodność kobiet - alarmuje pismo "Human Reproduction".

Komu dałbyś pieniądze: osobie w potrzebie z najbliższego otoczenia czy z innego kraju? Okazuje się, że jeśli jesteś mężczyzną, chętniej wspomożesz kogoś, kto jest bliżej, o ile w ogóle.

Zanieczyszczenie wód może odpowiadać za rosnące problemy z płodnością mężczyzn - potwierdzają najnowsze badania, o których informuje pismo "Environmental Health Perspectives".

Gdybyśmy zapytali was, na co zwracacie uwagę u kobiet, zaczęłoby się wyliczanie: biust, pośladki, długie nogi, oczy. Ale tak naprawdę nie to wam w głowie... Okazuje się bowiem, że - świadomie czy też nie - przede wszystkim zwracacie uwagę na ich... talie! - donosi 'Super Express'.

Mężczyźni cierpiący na cukrzycę typu II mają tak samo podwyższone ryzyko zgonu z powodu choroby serca, co mężczyźni po przebytym udarze czy zawale - wynika z pracy na łamach pisma "Canadian Medical Association Journal".

Filiżanka mocnej kawy wywiera większy efekt, gdy wypije ją mężczyzna niż w przypadku kobiety - informuje pismo "Progress in Neuro-Psychopharmacology & Biological Psychiatry".

Skóra mężczyzn jest czerwona, a kobiet zielona - wykazały badania, których wyniki opublikowano w piśmie "Psychological Science". Jak twierdzą badacze, wyniki te mogą być istotne dla badań kognitywnych, analizujących na przykład percepcję twarzy.